Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Pantheon Protocol


Belépés
Navigation


Üdvözlünk a Pantheon Protocol oldalán!
● Az oldal 2023.06.18.-án megnyitott, szeretettel várjuk a leendő játékosainkat.
● Az oldal chat a regisztrált tagok számára elérhető.
● A foglalt avatarokat az Avatar- és Névfoglalóban tudod megtekinteni.
● Az oldalon elérhető Csoportokban olvasható, milyen játszható csoportok választhatóak az oldalon.
● A Keresett karaktereket a hirdetőjük még mindig várja.
● A Kapcsolat kereső topicban karakter viszonyokra és -iszonyokra lehet ízlés szerint szert tenni és már elkészülés előtt hirdetni.
Társoldali hirdetést bátran hagyj nálunk, cserébe vidd el a miénket ;) ha bármi probléma merülne fel a posztolással, azt ebben a topicban tudod jelezni felénk.
● Az oldalon kellemes kikapcsolódást és jó szórakozást kívánunk!
Legutóbbi témák
DR. H. G. Wells
DR. Helen Georgina Wells
Pént. Aug. 04, 2023 12:43 am
Roxfort RPG
Arethusa
Kedd Aug. 01, 2023 5:36 pm
Nappali & Konyha
Clara Gregor
Szomb. Júl. 22, 2023 4:44 pm
Greymare ház
Simon Greymare
Szomb. Júl. 22, 2023 10:52 am
Szabad strand
Simon Greymare
Szomb. Júl. 22, 2023 9:55 am
Dolgozó
Darla Gregor
Hétf. Júl. 17, 2023 5:21 pm
Hiányzásnapló
Cora Miller
Vas. Júl. 16, 2023 8:52 pm
Senator Sharp háza
Harvey Sharp
Vas. Júl. 16, 2023 1:08 pm
MediciGenesis Co. Ltd apartmanja
Daphne Galanis
Csüt. Júl. 13, 2023 12:44 pm
Wanted
Dolgozó Wanted10


Who is online?

Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs


View the whole list

Monthly top posters

Go down
Hesperos
Rex - Admin
Ikon kép :
Dolgozó Spacei10
Életkor :
241
Gif I :
Dolgozó CalculatingUnfinishedAmericanbadger-max-1mb
Foglalkozás :
administrating
Családi állapot :
házas
Tartózkodási hely :
everywhere
Gif II :
Dolgozó Animesher.com_sky-gif-space-1264667
Avatar alany :
faceless
Hozzászólások száma :
95
Hesperos

Dolgozó Empty Dolgozó

Vas. Jún. 18, 2023 9:18 pm
Dolgozó Image_11
Clara Gregor
Civil
Ikon kép :
-
Életkor :
35
Gif I :
-
Foglalkozás :
housewife
Családi állapot :
married
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó B0ebfb8e3cc88face6f9514b6e1c5bf4c4da0e9f
Avatar alany :
Margot Robbie
Hozzászólások száma :
44
Clara Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Vas. Jún. 18, 2023 10:07 pm
Shane & Clara
A lányok az utóbbi időszakban keveset tartózkodnak itthon. Pontosabban egyre kevesebbet, ugyanis, ha nem az oktatási intézményeikben vannak - hol a tanórákon vagy azt követően az archívumban, esetleg a tanulásra kialakított terekben -, akkor a jó idő eljövetele óta a szabadban garázdálkodnak. Már lassan két éve folytatják felsőfokú tanulmányaikat, mindketten azokon a szakokon, amiért korábban sokat küzdtek, Drue apja nyomdokaiba kíván lépni az implantsebészet területén, amíg Darla inkább a mikrobiológia iránt érdeklődik. Az ezzel járó követelményeket komolyan veszik és nem jellemzi őket a lustaság, most épp csak egy kis fáradt gőzt eresztenek ki a parkban két vizsgájukat követően. Az ikrek idősebbike Bike-S720-szal, míg a fiatalabb Stellarral rója a járdákat.
A család maradék tagját, vagyis az apjukat, az öccsüket és az anyjukat otthon hagyták a hétvége derekán. Felnőtté válásuk már itt van a küszöbön - tehcnikailag azok - és mintha ennek a szelét ők is éreznék, ami tud feszültséget kelteni, legjobb szándékuk ellenére is. Barátaik, ismerőseik már vagy házasok, vagy az idei Tavaszi körforgás alkalmával jelentették be a jegyességüket, ők mégis váratnak magukra, még most sem jeleztünk jövőbeli szándékunkat a rendszer felé.
Van még egy évünk.
Egy kicsit kevesebb.
Természetes módon kíváncsiak, érdeklődnek, a téma mégis kényes idehaza. Az élet természetes körforgása az, még ha vegyes érzések is kerítenek hatalmába a témával kapcsolatban, tudom, hogy túl rossz nem lesz majd nekik. Jóval fiatalabb voltam, amikor a szüleim férjhez adtak és nem sokkal később ők is megérkeztek az életünkbe. Olyan, mintha tegnap lett volna.
Ők felnőttek és közben egy újabb lélekkel bővült családunk, a csodával, amire nem számítottunk, ami hirtelen csöppent közénk és bár életének kezdete rögösen indult, de bebizonyította azóta, hogy van olyan erős és elszánt, akárcsak az apja.
Dalton immár percek óta békésen szuszog az ágyában, az ablakokat elsötétítettem a délutáni alvásának idejére, így sokkal könnyebben lép át az álmok birodalmába. Egy ideig még figyelem, mielőtt óvatosan felállnék, hajamat magam előtt összefogva hajolok közelebb hozzá, hogy puha csókot hintsek homlokára.
Halkan és óvatosan osonok ki a szobából, ajtaja halk szisszenéssel zárul be mögöttem. Amennyiben felkelne a közelében lévő figyelő össze van kötve a ház rendszerével, ami azonnal jelezne mindkettőnknek ha tovább nem akarna pihenésnek szentelni az idejét. A gyerek Gregor és nem szeret aludni, még ha az éjszakákat mostanában sikerül egyben végigálmodnia. Mezítláb, óvatos és halk léptekkel indulok útnak a házban, hogy megkeressem Shanet, akit alig egy fél órával ezelőtt hagytam magára, amíg elaltatom fiúnkat. Az utóbbi időben épp elég dolga van és bár tudom, hogy szívesen szán időt minden csemeténkre az ehhez hasonló feladatokat szívesen vállalom magamra, hogy addig is pihenni tudjam hagyni. A lányok saját tanulmányaikkal így is nyűstölik őt elég rendesen, arról nem is beszélve, hogy a nagyobb hozzá jár órákra is.
- Minden rendben? - sétálok mellé, arcára puha csókot hintek és amennyiben ül valahol, úgy az ölében helyezkedem el - már ha van rá lehetőségem -, de ha épp áll valamerre, gyengéden ölelem át derekát. Az utóbbi időben egyre többször keresztezik ráncok a homlokát és hangulata is sűrűbben felhősödik el. Sokkal többször, hogy az az átlagos kategóriába beleférjen, ennél fogva természetes, hogy aggódom érte. - Tudok valamiben segíteni? - a házimunka jó részét már elvégeztem, az ebéd maradékát eltüntettem, a mosás még várhat magára egy kicsit, több teendő itthon pedig nincs, így amíg a fiúnk alszik, szívesen segédkezem, amiben csak tudok.
Shane Gregor
Hadnagy
Ikon kép :
-
Életkor :
37
Gif I :
-
Foglalkozás :
sebész - militaris
Családi állapot :
házas
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó Tumblr_inline_p3zz5cXPcm1u3u0uv_250
Avatar alany :
Chris Wood
Hozzászólások száma :
40
Shane Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Vas. Jún. 18, 2023 11:01 pm

Amíg a kölyök az anyját strapálja, addig ötször futok neki ugyanannak a nyilatkozatnak, beleegyezésnek vagy nevezzük, aminek akarjuk, amit a hátam közepére sem kívánok. Pláne nem érzem azt, bele kellene egyeznem akármilyen szinten is. Nyilvánvalóan ezért sem vesz rá semmi, hogy elküldjem. Kibaszottul nem értek egyet sem a lányok választásával, sem az anyjuk támogatásával, az pedig csak tetézi mindezt, hogy reggel megérkezett annak a málészájúnak az írásos kérvénye, bár inkább érződik figyelmeztetésnek, amelyben a beleegyezésem után ácsingózik. Persze az apja nevével megtoldva az egészet, hogy véletlenül se éreztesse a nyomást. Nem, jelenleg kurvára nem érdekel, ha egyáltalán nem ez volt a szándéka. Az én szemszögemből a torkomon tuszkol le valamit, ami nemhogy ínyemre nincs, de legszívesebben puszta kézzel tolnám vissza a nem kívántat a képébe, lehetőleg a gyomráig lendítve azt.
Az egyetlen gerinccsigolya benne, hogy Drue még nem tud róla. Az anyja sem. Sejteni sejtik, álmokat mindegyikük kerget, ugyanakkora lelkesedéssel, mint a három év alatti a szappanbuborékokat. Olykor döbbenetes a hasonlóság közöttük.
Arra pedig még végleg nem vitt rá semmi, bármelyik érintettet is beavassam, mert meg vagyok arról győződve, hogy ott szabadul el a pokol és egyelőre maga az ötlet ténye vagy az előre eldöntetett, a pofámba dörgölése sem tetszik, nemhogy még jó képet is vágjak hozzá.
Összevont szemöldökkel olvasom vissza az elküldésre egyáltalán nem szántat, de muszáj elven megfogalmazottat és minthogy nem a megfogalmazás, mint inkább az egész ténye nincs ínyemre, ötödjére is visszatörlöm az egészet. Nagyjából pedig ezen a ponton lesz újra társaságom, ahogy helyet foglal az ölemben a halk-talpú, csendesen surranó.
A karomat emelem, hogy helyet csináljak neki, jobban férjen, ha már az ölembe kéredzkedett kérdés nélkül. Ez ellen mondjuk annyira nagyon nincs kifogásom.
A dereka köré vonom a mancsom, megtartva karcsú alakját, amíg arcon csókol. Röviden ingatom meg az üstököm, amikor már elhajolt, tekintve, hogy nem lefejelni áll szándékomban.
- Elaludt? – Térek át valamivel semlegesebb témára, mint amire rákérdezni állt szándékában a tudta nélkül.
- Lassan ideje lenne annak, hogy magától is menjen neki. Másfél év és bekerül az oktatási rendszerbe, ott pedig nem lehetsz örökké mellette. – Nem arról van szó, a módszereit kritizálnám, de a délutáni lefekvés fél órás felvezetésének ideje lenne lassan a végéhez érnie a kis kölyöknek
Clara Gregor
Civil
Ikon kép :
-
Életkor :
35
Gif I :
-
Foglalkozás :
housewife
Családi állapot :
married
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó B0ebfb8e3cc88face6f9514b6e1c5bf4c4da0e9f
Avatar alany :
Margot Robbie
Hozzászólások száma :
44
Clara Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Vas. Jún. 18, 2023 11:44 pm
Shane & Clara
Nem látom pontosan, hogy mit csinál, de arra szükségem sincs, épp elég arcának vonásaira pillantanom. Egész nap, ha nem egész héten vagy épp az elmúlt hónapban. Kényszeríteni soha nem állt szándékomban arra beavasson abba, ami a lelkét nyomja, de tudja, hogy mindig itt vagyok a számára, ha mégis úgy döntene szüksége lenne egy megértő fülre. Akkor is, ha többször értjük félre egymást, akaratunk ellenére is.
Az ölében foglalok helyet, kezét emeli, ahogy szabad utat biztosít számomra, a puha csók orcájára ösztönből fakadó gesztus, olyanná vált számomra, mint az oxigén, a lélegzés, hogy ilyen apróságokkal fejezzek ki… lényegében mindent iránta. Fejének óvatos rázását figyelemmel kísérem és halovány, de annál szelídebb mosollyal viszonzom visszautasítását, anélkül, hogy lelkemben kelletlenség keletkezett volna. Egyik kezem emelem, hogy arcának élén simítsam végig ujjaimat, szakállán karistolva végig a bőröm, szürke íriszeim is követik a mozdulatomat. Ölelésébe elkényelmesedem, akaratlanul is közelebb húzom hozzá.
- El - tekintek rá vissza vidámabb mosollyal. - Miután tízszer olvastatta újra ugyanazt a mesét, elhitte, hogy mindegyik alkalommal ugyanúgy fog végződni, utána már gyorsan álomba zuhant - teszem hozzá megmagyarázva azt, mi is tartott ilyen sokáig ezúttal. Az utóbbi időben szokott rá arra, hogy ugyanazokat a történeteket hallgassa végig, mindig más mesét, de azokat újra és újra, de ez újra csak egy olyan dolog, ami nem zavar. Kevés dolog zavar, amíg a gyerekekről van szó, bevallottan az én fejemre könnyebben tudnak ránőni, mint az apjukéra.
- Ühm, nem róhatod fel neki, ha szereti a társaságomat és lefoglal magának - hirtelen csendülő nevetésembe a játékosság költözik egy momentum erejéig, amihez szemöldökeimet is felvonom.
Ajkaim összepréselve, hirtelen behunyt szemekkel rázom meg a fejemet, ismerem annyira tudjam, az ilyen helyzetekben mennyire nem szereti, ha a humorhoz fordulok, mint hangulatoldó eszköz.
- A hétvégéken szeret fent maradni, sőt ha tehetné ilyenkor ki is hagyná a délutáni alvást, de akkor meg estére válik nagyon nyűgössé és fáradttá. A hétköznapokban elég gyorsan és jól alszik el. Egyelőre nem bánom, na meg, hagyunk egy kis levegőhöz is jutni téged itthon - tagadhatatlan, hogy hangos tud lenni a család, főként, ha mindenki itthon van. A lányok az utóbbi években - mióta határozottan rájuk lett szólva - sok mindenbe besegítenek a ház körül és Daltonnal is rengeteg időt töltenek, legalábbis amennyit csak tudnak, a hármasuk tevékenysége pedig ritkán csendes. Na meg, ha tehetem én is körülötte sertepetélek. Közel hajolok hozzá, hogy puha, futó csókot hintsek az ajkára. Kezeimet nyaka köré fonom úgy, hogy tenyereimmel támasztékon találjak rajta. - De ha zavar a hétvégéken is hozzászokatom a gyors elalváshoz - soha nem volt kérdéses, akkor sem, amikor távol volt tőlünk, hogy a gyermekek nevelését ketten visszük és az ő döntéseire, akaratára, kívánalmára mindig tekintettel voltam.
- Egyébként pedig ne törd össze a szívem, hogy nem lehetek örökké mellette. Mindörökké a gyerekek mellett leszek. Így, vagy úgy - kissé megdöntöm jobbra a fejem, halkan nevetek újra csak önmagamon. Másfél év és a napjaim nagy részében egyedül leszek és ez egy kicsit megrémít.
Shane Gregor
Hadnagy
Ikon kép :
-
Életkor :
37
Gif I :
-
Foglalkozás :
sebész - militaris
Családi állapot :
házas
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó Tumblr_inline_p3zz5cXPcm1u3u0uv_250
Avatar alany :
Chris Wood
Hozzászólások száma :
40
Shane Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Hétf. Jún. 19, 2023 10:49 am

Kékjeimet a szempárjára függesztem, ahogy az arcomon húzza végig érintését, halk sercegő hangot keltve vele a szakállamon. Ahogy beszámol a kiskorú újonnan kialakított szokásáról, alig valamit, de határozottan megemelkedik az egyik szemöldök a homlokomon. Nem mondhatni, hogy egyetértek azzal, a kölyök diktálja a dolgok menetét, de másfelől, ha az anyja erre szó nélkül hajlandó, nyilvánvalóan tudja mit csinál. A kis fütykös is, ha már éppenséggel itt tartunk.
- Nálam ezzel még nem próbálkozott, lehet nem véletlenül. – Hamvában holt ötlet lenne, így pedig számomra egyértelmű a cirkusz a tízszer elmondatott mesével kapcsolatban az anyjának szól teljes premier plánban.
A folytatást hallgatva laposan pislogok az ölemben fészkelőre. Pontosan tudni fogja, hogy miért.
- Attól, hogy értem, miért teszi, még nem jelenti azt, egyet is értek vele. – Ingatom meg a fejemet halvány rosszallással és közben mélyebben simítok bele a derekát bevonó ruha anyagán keresztül a bőrébe, amíg ő elneveti magát.
- Nem számít mit csinálnak, mindig találsz számukra felmentést vagy kibúvót, huh?! – Szusszanok és bár ott marad közöttünk annak a ténye, valóban ezt gondolom, jelenleg sokkal kevéssé vérmes komolysággal, mivel maga a szituáció nem követeli meg. Ettől függetlenül tartom magam a szavamhoz. Kettőnk közül mindig is ő lesz az első számú cinkostársuk, amikor arra van szükségük. Lássuk be, gyakran előfordul, mert mindezt maguk is remekül tudják, a lányok és az öccsük egyaránt.
A csókját viszonzással fogadom és a másik tenyeremet a combjára simítom
- Ne forgasd ki, amit mondtam. – Noszogatom meg határozottan a tenyerem alatt éppen csak most megtalált és melengetni kezdett bőrfelületét megtoldásként. - Az csak az ő érdekét szolgálja, ha időben hozzászokik a rendszerhez, amiben él. Kezdve a felhajtást mellőző elalvással. – Ott még nem tartunk, hogy vasszigorral kellene ezt bevezetni, sokkal inkább arra utaltam, elkezdeni kellene, mert ha egy valamit megtanultunk mindketten, azaz, hogy az idő rohadt gyorsan el fog szaladni és előbb kerül a kis ragacsos mancsú közösségbe, minthogy kettőt pislognánk. Ott pedig nem lesz mellette, hogy órákig könyörögjön neki, tegye meg, amit elvárnak tőle.
- A gyerekeid kétharmada már mást igényel maga mellé, ha úgy vesszük. – Húzom el a számat a bajszom alatt, ahogy visszatérnek a lányokkal kapcsolatos gondolatok a koponyám hátsó zugából újra a homlokom mögé. Szép is volna, ha a dolgok úgy mennének, ahogyan azt ő szeretné és felvázolta, ebben még egyet is értek vele, csakhogy a világ másképpen működik és ebből az ikrek száma miatt dupla mennyiséget kell lenyeljünk. Előbb, mint azt szeretnénk.
- Mikor terveznek ma hazatévedni különben? – A két lány programját mindig is ő követi jobban nyomon, mint én, ez tagadhatatlan tény.

Clara Gregor
Civil
Ikon kép :
-
Életkor :
35
Gif I :
-
Foglalkozás :
housewife
Családi állapot :
married
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó B0ebfb8e3cc88face6f9514b6e1c5bf4c4da0e9f
Avatar alany :
Margot Robbie
Hozzászólások száma :
44
Clara Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Hétf. Jún. 19, 2023 11:46 am
Shane & Clara
A beszélgetéssel magával hozott jókedvemet nem titkolom el előle, ott tündököl ajkaim ívén, miként szélesebbre húzódnak. Hiába felvont szemöldöke, a jelzése annak, mennyire helyteleníti, amit megengedek a fiúnknak. Kettőnk közül mindig én voltam az, aki sokáig képes volt a hóbortjaiknak hódolni és türelemmel viseltetni ezek iránt - arról pedig nem beszélek a három éve magammal hordozott lelkiismeretfurdalás mennyire él még bennem és kaparja gerincem ívét, amikor Daltonról van szó.
Talán engedékeny vagyok vele, de megérdemel mindent, amit csak adhatok neki.
- Ez valószínűsíthető - imádja az apját, ez kétségtelen. Keresi a társaságát, megy hozzá, hívja játszani, vagy csak egyszerűen az ölébe kéredzkedik, hogy pihenjen meg, de érezhető a kettejük dinamikája mennyivel másabb, mint a miénk, de ez a lányoknál is így volt. Mindkettőnknél tudják, hogy meddig ér az a bizonyos takaró. - De ő élvezi, engem pedig tényleg nem zavar - jutok oda, ahova mindig, ha róluk van szó. Oka lehet annak, amiért éppen ezt élvezi a fiúnk, nekem pedig nem tart semmiből megadni azt, amire vágyik, lényegében ez a munkám idehaza.
Shanenek más, számára az otthonnak nem másnak kellene lennie, mint a pihenésnek és a nyugalomnak. Legalábbis ez az, amire törekszem - és csak ő lehet a megmondhatója, hogy ennek képes vagyok-e eleget tenni, avagy sem.
- Megértelek. Így csak később tudtalak megzavarni - kényelmesen helyezkedem el tenyerének simításában, már ha ez egyáltalán lehetséges még, vagy inkább már csak az izmaim játéka, hogy még közelebb kerüljek hozzá. Szemöldököm játékosan húzom fel, hogy aztán a jókedv hangja törjön elő belőlem.
- Biztos van olyan, amikor nem tudnám már én sem felmenteni őket, de ilyet nem tettek még és addig vagyok boldog, amíg nem is tesznek - nem esik nehezemre egyet érteni vele a témában. Elnézőbb vagyok, annak ellenére is, hogy a rájuk vonatkozóan hozott szabályokat ugyanúgy betartattam velük, soha nem mondtam ellent a közös nevelésünknek. Ők is tudják, hogy a meghozott szabályok nem kijátszhatóak, nem megmásíthatóak, vagy épp nem fogom eljátszani, hogy a férjemnek mondok ellent. Ezekben soha nem engedek nekik, az egység mindig megvan kettőnk között.
Azonban könnyebben tudok azonosulni motivációjukkal, vagy a tetteik mögött húzódó indokokkal.
Kisebb mozdulatokkal rázom meg a fejem, jelezvén, hogy nem kiforgatni kívánom a szavait, legalább is a szélesedő mosolyomból láthatja, hogy nem gondolom magam sem teljes mértékben komolyan saját szavaimat. Csak egy kicsit. - Tudom - egyszerre egyezek bele a meg nem kértbe és látom is be az igazát mondandójának. - A rendszer kevésbé türelmesebb nálam és tudod, hogy nem akarok neki rosszat - ezt a lányoknak sem akartam. A rendszer elveiben neveltük őket és nem szándékozom máshogy tenni a fiammal szemben sem, csak néha, itthon, egy kis engedékenységet megkaphatnak. Azt látom, hogy a lányoknak jót tett annak idején, még ha az eredménye az is lett, hogy én nem pihentem jó pár évig.
Ajkaimnak íve halványul, miként folytatja, egy olyan témával, amiről ritkán esik szó köztünk. Természetes, hozzá tartozik az életünkhöz és az övékben ez lesz a következő lépés és nincs ellenvetésem sem, hogy férjhez adjuk őket, de a szívembe mardosó érzéstől képtelen vagyok szabadulni: ők hozzám tartoznak, az én lányaim. Hangulatom nem csak nekem változik, az övé is, ajkai mellett puhán simítok végig a szakállon.
- Nem sok időnk maradt - hogy minőségi időt töltsünk el velük, mielőtt saját családot alapítanak, mielőtt döntést kellene hozni, hogy kik lesznek azok, akik egy életen át vigyázni fognak rájuk. Talán ez a legnehezebb, rábízni másra azt, ami eddig a mi dolgunk volt. Halk sóhajjal támasztom a homlokom az övének. - Azt ígérték, hogy legkésőbb vacsorára hazaérnek. Jövőhéten még lesz vizsgájuk, hihetetlenek. Hiába nem ugyanazt tanulják, valahogy mindig egy napon kell vagy leadniuk egy anyagot, vagy számadást adni a tanulmányaikról, ikrek minden tekintetben. Együtt tanulnak, együtt készülnek, egy az időbeosztásuk - halkan elnevetem magam, ha nem húzódik el, akkor egy kis ideig még az övének támasztom a homlokom. - Szóval még tanulni is akarnak és Darla bevállalta a mai altatást is. Addig is vagy a parkban, vagy a kávézóban vannak - beszámolókat hallgatnak végig a házas életről, a közelgő esküvőkről és hiába kérdezik őket, nem tudnak még válaszolni arra, hogy mi lesz velük. Szőke angyalom vehemenciáját ismerve nem tudom türelmét mennyire fogja felemészteni a kíváncsisága.
Shane Gregor
Hadnagy
Ikon kép :
-
Életkor :
37
Gif I :
-
Foglalkozás :
sebész - militaris
Családi állapot :
házas
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó Tumblr_inline_p3zz5cXPcm1u3u0uv_250
Avatar alany :
Chris Wood
Hozzászólások száma :
40
Shane Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Hétf. Jún. 19, 2023 1:10 pm

Továbbra is azt gondolom, túlságosan hagyja, hogy a kölykök a pofátlanság határain régen túlmutatva nőjenek a fejére. Ez gyakorlatilag mindig is így volt és noha egyet a legkevésbé sem értek vele, talán nem annyira rossz a felállás egyik résztvevőnek sem. A magam nevében kevés, vagy inkább semmi tapasztalattal rendelkezem olyan szülő kapcsán, mint amilyen az ölemben üldögélő. Azt nem kifejezetten tartom követendőnek, amit az én apám vagy anyám művelt, míg a néném és az admirális is egészen más kategória voltak.
- Lásd be, téged az sem zavarna, ha egész nap a füleden lógna. A nyomatékosítás kedvéért arrébb igazítok egy szőke tincset az arcából a füle mögé. - Ami pedig a megzavarásaidat illeti, azok zavarnak a legkevésbé. – Bazsalyodok el az orrom alatt, a derekáról lejjebb simítva a tenyeremet kerekebb idomai felé, finoman meg is paskolva azokat, ahogy megérkezem hozzájuk. A mozdulat egybevág a helyezkedésével, a végén még azt az érzetet keltve, szándékosan ezért érezte szükségét a mocorgásnak.
- Ebben a tekintetben más véleményen vagyunk. – Erős kétségeim vannak a tekintetben, mennyire volna igazán képes nem a védelmébe venni az önreprodukció eredményeként létező bandita hadat. Viccet félretéve, ez mondjuk pont az a tulajdonsága, amelyet kifejezetten tisztelek benne, pontosan a család iránti elhivatottsága miatt. Bár ettől még nem ringatom magam abba a hitbe, hogy a kölykeink ártatlan naivák lennének, mert közel sem azok. Már a legkisebb sem, ami azt illeti.
Arra csak biccentek röviden, amikor azt firtatja, tudatában vagyok annak, hogy nem akar nekik rosszat. Ezzel nincs egyedül, de továbbra is tartom magam mindahhoz, amit elmondtam neki eddig.
Áttérve a lányok dolgára pedig elkomorul a képem. Egyáltalán nincs ínyemre az elkerülhetetlen, ahogy azokkal sem vagyok különösebben megelégedve, akik olyan nagy lelkesedéssel és önzetlenséggel kívánják vállalni, hogy beleállnak a kötelező társadalmi szerepbe.
- Ne gondold, hogy ezt a véletlen hozza így és nekik semmi közük hozzá. – Ami az ikrek mindennemű közös beosztását illeti, egyiket sem kell félteni, hogy megszervezik maguknak a tandem megoldásokat. Ehhez éppenséggel nemhogy elég, hanem bőven sok eszük van mindkettejüknek.
- Ezzel az egésszel azt akarod mondani, van egy szabad esténk? – Emelkednek meg enyhén a szemöldökeim a tekintetét figyelve, mert van egy olyan érzésem nem csakúgy a semmiért jutott eszébe kitérni arra, a kiskorú lefektetésénél nem kell megismételnie a mai procedúrát még egyszer.
- Mi jár az eszedben, halljam. – Simítok bele újra határozottan a bőrébe, immáron a kerek idomba a tenyerem alatt, kíváncsian várva arra, hogy megvallja, mit tervez a szőke tincsei alatt, amelyhez fontos volt az a kitétel, hogy a gyerekeink egymást foglalják le helyettünk.

Clara Gregor
Civil
Ikon kép :
-
Életkor :
35
Gif I :
-
Foglalkozás :
housewife
Családi állapot :
married
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó B0ebfb8e3cc88face6f9514b6e1c5bf4c4da0e9f
Avatar alany :
Margot Robbie
Hozzászólások száma :
44
Clara Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Hétf. Jún. 19, 2023 2:28 pm
Shane & Clara
Fejem leheletnyit hajtom le, majd kissé oldalra, miként a hajam igazgatja a fülem mögé. Orcámon pír jelenik meg, mely a bók és a szégyenkezés érzéskeverékének a tükröződése. Túl jól ismer már, hhoz, hogy tudja milyen messzire képes vagyok elmenni a gyerekeinkért, mennyire nem tud számítani vagy érdekelni a saját fizikai állapotom, mindaddig, amíg ők boldogok vagy épp elégedettetek.
- Nem tudom tagadni. De ez a legkevesebb, amit megérdemeltek  - jobb kezemmel vállán, mellkasán simítok végig puhán, lágy mosollyal karöltve. Ő azért dolgozik olyan keményen, hogy én megengedhessem magamnak, hogy itthon lehessek velük. Ennek következtében a minimum, ha minden szükségletem félreteszem értük. Családunk minden egyes tagjáért, beleszámítva ide őt is. - Ezt mindig jó hallani - élvezem érintését és amilyen hatással van rám, még mindig, mintha az a szikra, ami pár éve lángra lobbant nem akarna kialudni, amiért keményen is küzdünk mindketten, hogy ne történjen meg újra, így nem csoda, ha újra kényelmesen helyezkedem el, az új párnámon.
Vidáman és a kelleténél talán hangosabban is nevetek fel replikáját hallva. - Bízom abban, hogy neked legyen igazad. Már nem azért, mert mindent is elnéznék nekik, hanem mert képtelenek lennének olyat tenni, amit már én sem tudnék tolerálni  - nem hiszem, hogy valaha a törvényeinkkel, vagy a rendszerrel szembe mennének, annál ők okosabban és hát a rokonságban is több a magas tisztséget viselők száma, hogy tudják mennyire nem járnának jól ezzel. Ha ez pedig így marad, akkor a férjemnek lesz igaza.
Balomat a nyakáról előbb arcának élére simítom. A jól ismert ráncok, azok, amik egy jó ideje megkörnyékezik. Ujjaim begyével óvatosan simítok végig a homlokán, a művelet végét lágy csókkal pecsétlem a tenyérnyi felület közepén.
Ostobaság lenne azt gondolni, hogy nem aggasztja lányaink jövője, amely az ő kezében van. A fiúkhoz soha nem állt jól, a férjek gondolata pedig annál jobban nincs az ínyére.
- Az egész életüket szinkronban fogják élni - vidámságom kissé talán megkopott a korábbiakhoz képest. Vele ellentétben nem a házasság tényével van problémám sokkal inkább, hogy nem lesznek már itt velünk. Felnövésük mindig is elengedhetetlen tény volt, természetes, ha az embernek gyermekei vannak és mégis… nem vagyok kész elismerni, hogy már nincs szükségük ránk.
- Attól függ. Mikor dolgozol és mennyi munkád van azon felül  - ártatlanul húzom fel a jobb vállamat és döntöm neki az államat is, így szemem sarkából figyelhetem mindössze Shane vonásait. Tagadhatatlanul fény csillant szürkéimben a szabad estét hallva. Ilyen messze nem mentem volna el, az is épp elég lett volna, ha a lányok csak segítenek és egy kicsit felszabadulok itthon, de így, hogy említi.
- Ha van kedved felmehetnénk az Égi Szférába. Akár egy vacsorára, vagy csak a kilátóban sétálni egyet, vagy megnézni egy előadást a színházban. Semmi specifikus nincs a fejemben. Nekem az is tökéletes, ha itthon maradunk  - tudja, hogy ilyen tekintetben teljesen kompromisszumkész vagyok. Épp ugyanolyan jól tudom magam érezni hajlékunk falai között, az együtt eltöltött időben, mintha kimozdulnánk. Kiegyenesedem ültömben, talán kicsit többet mocorgok most, mint általában szoktam. - De akár be is zárkózhatunk, kirakva a "szülők ma nem tartózkodnak itthon" táblát az ajtóra - kacérság húzza szélesebbre a mosolyomat. - Oda elég lenne csak egy magassarkút felvennem, a leggyorsabb elkészülésem lenne - játékosan húzom fel a szemöldököm, az utóbbi ötlet tudom, hogy nem lenne egyáltalán ellenére.
Shane Gregor
Hadnagy
Ikon kép :
-
Életkor :
37
Gif I :
-
Foglalkozás :
sebész - militaris
Családi állapot :
házas
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó Tumblr_inline_p3zz5cXPcm1u3u0uv_250
Avatar alany :
Chris Wood
Hozzászólások száma :
40
Shane Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Kedd Jún. 20, 2023 3:23 pm

Kutatón fürkészem viharos égboltra emlékeztető színben úszó íriszeit, mert amit az arcára kiülni látok, azt nem teljesen értem. Elvégre sem az, amit mondtam, sem pedig annak a ténye mennyire ismerem őt, úgy hiszem, nem kellene azt váltsa ki belőle, amit az arcán látok megjelenni. Még ennyi együtt töltött év után is nehézséget okoz, hogy kiigazodjak rajta. Ez mondjuk nem lep meg.
- Sosem fogod a saját igényeidet másoké elé sorolni, huh?! – Kevéssé várok választ tőle, mint amennyire megállapításképpen, inkább retorikai kérdésként szánom az elhangzottat. Röviden csóválom meg a fejemet mellé, de mindeközben nem tudom figyelmen kívül hagyni a végigszánkázó érintését a mellkasomon. Jól esik.
- Tudom, ritkán mondom, de azért így van. – Amennyire neki ezek szerint, meg hosszú évek tapasztalata alapján is, neki igénye van hallani és kimondani bizonyos dolgokat, rám pont az ellenkezője az igaz. A szavaknál a tetteket mindig többre értékeltem és folyamatosan emlékeztetnem kell magamat, esetében nem ez áll fenn.
Jó kedve valamelyest ragadós, míg nevetése betölti a helyiséget, addig egy halvány, de őszinte félmosoly költözik a szám sarkába féloldalasan.
- Megkönnyebbülés, hogy eddig úgy tűnik, nincsenek bűnöző hajlamaik. – Ezt leszámítva azonban egyiküket sem kell kitenni az ablakba úgyszólván.
Az arcomra vont érintésének szívesen adom át magam, bár az idő véste vonalakat aligha sikerül kitörölnie az ujjai és ajkai futó nyomával a képemről. Azok ragaszkodóan maradnak ott, ahová az évek alatt vésődtek.
- Nem megnyugtató, de nem is meglepő hírek. – Húzom el a számat az ikrek tandem szokásával kapcsolatban. A házasságra lépésük is épp eléggé a hátam közepére sem kívánt esemény a küszöbön, hogy a többiről említés se essen. Egyelőre belegondolni sem vagyok hajlandó a folyatásba.
Áttérve a lányainkat érintő leginkább sötét fellegeket idéző témájáról, legalább valami emészthetőbb kerül a terítékre. - Szabad az estém. – Az, amire utal sem kifejezetten olyasmi, amin túl kívánnék esni. Egyelőre várhat, a málészájúval egyaránt.
Végighallgatom, egész pontosan mihez is lenne hangulata és bár érzékelem, hogy a végére tűzött sokkal inkább az én kedvemért került a listára, nem állítom, hogy nem kísért meg a gondolata annak, a kézenfekvő és kényelmes kifejlet felé húzódjak. Azonban ismerem őt és az igényeit, legalább annyira, mint magamat és a sajátomét, tehát a döntés egyértelmű lesz igen rövid úton;
- Vacsora és séta. A cipőkkel együtt. A ruha pedig ne legyen olyasmi, amiből bonyolult kihámozni vagy ha mégis, számolj azzal, hogy többet nem fogod tudni felvenni. – Nem zavartatom magam, hogy masnival együtt járó csomagolásba rejtsem mindazt, ami az én ínyemre is való az estére vonatkozó tervek között. Úgy vélem, a felvázoltak mindkettőnk számára tartogatnak fair elemeket kellőképpen.
- Oh, és még valami... – Hajolok közelebb a füléhez, mintha fenyegetne az, más is meghallja, amiről szó esik. Inkább csak a közelébe vágyom, jobban a jelenleginél, így amikor a folytatásba kezdek, hagyom, hogy a légvételem forrósága nyalja végig a fülcimpáját és a nyakát is egyszerre; - ...a fehérnemű itthon maradhat.

Clara Gregor
Civil
Ikon kép :
-
Életkor :
35
Gif I :
-
Foglalkozás :
housewife
Családi állapot :
married
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó B0ebfb8e3cc88face6f9514b6e1c5bf4c4da0e9f
Avatar alany :
Margot Robbie
Hozzászólások száma :
44
Clara Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Kedd Jún. 20, 2023 5:25 pm
Shane & Clara
- Attól függ - szelíd ívekbe nyúlnak az ajkaim. Tagadni soha nem tudnám, hogy vannak személyek az életemben, akik fontosabbaknak annál, minthogy a saját igényeimet előre vegyem. Mert nem számít, ha fáradt vagyok, ha a segítségemre van szükségük zokszó nélkül ott termek mellettük. - Ti mindenekelőtt álltok - könnyedén vonom fel az egyik vállamat, nem azért, hogy a kijelentésem tényét lekicsinyítsem. - Számomra tényleg ez a legkevesebb, amit adni tudok nektek - ők tesznek engem boldoggá és teljessé, így miért is bánnám, ha egy kicsit jobban nyüstőlnek?
Amíg ez nekem ennyire egyszerű, úgy tudom, hogy ő annyira nem ért velem teljes mértékig egyet.
- Tudom - húzódnak szélesebbre az ajkak. - Ezért is arcátlankodom ide, amikor talán nem is kellene, de ezt meg én érdemlem meg - jóízűen nevetem el újra csak magam. Jó, tudjuk mindketten, hogy leginkább az ő borús gondolatain szeretnék segíteni és mivel nem avat abba bele, ami nyomja a lelkét, így azt az eszközt választom, amivel tudom, hogy egy kicsit tudok rajta könnyíteni. Ha mással nem is, azzal, hogy egy kis időre elvonom a figyelmét.
Később, tisztább fejjel talán egyszerűbb lesz neki is.
- Remélem is, hogy jó visszatartó erő a számukra, hogy több oldalról is kapnák az áldást, ha megmernék tenni - nem csak annak nem tetszene egy ilyen cselekedet, akinek az ölében kényelmesedtem el, de a családjaink több tagjának sem. Számos magas tisztséget viselők vesznek minket körbe és mindannyian tudjuk, hogy a nyilvánosság előtt őket is képviseljük. Legalább is valamilyen formában így van.
Valamint, ha igazam van, akkor, ha az egyik megteszi, követi a másik is, csak hogy tényleg teljesen szinkronban éljenek. Különös az a kapocs, ami köztük van, mindig örömmel nézem ezt és remélem még egy kis ideig hajlékunkból fogom tudni nyomon követni.
Közel maradok hozzá, ha már idehajoltam hozzá, akkor egy kis ideig maradok is, legalább is addig, amíg az est programjára rá nem térünk. Hirtelen jött ötletek ugranak az eszembe, semmit sem terveztem mára különösképpen. De ha már kapható az alkalomra és úgy tűnik, hogy igen, mert nagyon más dolga nincs már az estére… akkor most már lesz. Mindössze ki kell választania, mi az, ami az ínyére van. Csak olyanokat sorolok fel a számára, ami még neki is tetszett - akkor is, ha ehhez ki kell mozdulni.
- Azok elengedhetetlen kellékek - megjátszott komolysággal bólogatok a cipőkre vonatkozó kitétellel, csak hogy egy szívdobbanással később kezem teátrálisan a szívemre tegyem, teljes felháborodásom jelképeként. - Hadnagy! Fenyegeti a ruhatáramat!? - torkom köszörülöm meg, hogy visszafojtsam a feltörni kívánkozó nevetést. Egy kis ideig farkasszemet nézek vele, aztán könnyedén megvonom a vállamat. - Aggodalomra semmi ok! Semmi olyan ruhám nincs kéznél, ami túl bonyolult lenne… A hámozáshoz - más tekintetben azok, de azért készültek el abban a formában, hogy neki később könnyebb dolga legyen.
Nem állítom, hogy ellenemre lenne bármennyire is az, amit szeret látni rajtam. Még ha némelyik túl kihívó is, akkor is szeretem őket hordani.
Karján simítok végig, miként közelebb hajol hozzám, tenyeremmel előbb a tarkójára simítok, majd az ujjaimat hajába fúrom bele. A levegő egy pillanatra bennem reked, amikor forró lehelete a bőrömet éri, szívem gyorsabb ritmust üt meg közelsége miatt. Fejemet kicsit fordítom csak oldalra, annyira, hogy szemem sarkából láthassam.
- Bármikor zálogba adom neked - kacér mosolyra húzom az ajkam. Az övéit keresem meg, hogy egy futó csókot lehelhessek rá, miközben az ujjaim a hajával játszanak. - Kiváltásának ellenértéke szabadon megszabható - suttogom alig halhatóan az ajkára, mintha valaki más is lenne még itt rajtunk kívül.
Shane Gregor
Hadnagy
Ikon kép :
-
Életkor :
37
Gif I :
-
Foglalkozás :
sebész - militaris
Családi állapot :
házas
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó Tumblr_inline_p3zz5cXPcm1u3u0uv_250
Avatar alany :
Chris Wood
Hozzászólások száma :
40
Shane Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Szer. Jún. 21, 2023 1:36 pm

A mellkasom mélyéről érkező szusszanással csóválom meg a fejemet röviden. Nem arról van szó, ne értékelném azt, amennyire önfeláldozó módon adja át magát a családjának, nekünk, de azt is látom rajta, mennyire viseli meg ez a fajta hozzáállása. Amit egyébként feltétel nélkül csodálok benne.
Újra végigsimítok a tenyerem alatt melengetett, ruha fedte bőrén. Valóban nincs ellenemre, ha megközelít, amikor a dolgaimat intézem. Olyan gyakran nem teszi, amit a zavaró kategóriába sorolnék. Sőt.
- Nem csak azt. – Dünnyögöm az orrom alatt, gyakorlatilag nem kifejezetten súlyozott mértékben számításba véve mindazt, amelyet felvetett. Bízom abban, hogy a lányokat visszatartó erő nem csak abban a néhány kellemetlennek tűnő momentum elkerülésében a családjuk részéről keresendő, amelyet indukál a megjegyzésével. Hiába nem vettem részt teljes mértékig aktívan tevőleges szerepben és mértékben a nevelésükben, nem úgy mint Ő, azért több észt sikerült fejleszteniük az ikreknek, semmint ennyit; az egyetlen visszatartó erő számukra nem más, mint holmi felételezett félelem az áldástól, amit a tetteikért honoráriumként kapnának.
Áttérve sokkal kellemesebb és a gondolataimat határozottabban jobban ingerlő témára, alig érezhetően, de valamennyit oldódik a borús hangulat, amely eddig megülte a lényemet. Ehhez pedig nyilván segítség az is, mennyire játékosan megy bele abba, amelyet közel sem szórakozott színesítésként szántam kettőnk között.
- Csupán tájékoztatás történt a lehetséges következmények függvényében, amelyeket számításba szükséges venni. – Szemrebbenés nélkül közlöm vele, különösen azután, hogy a rangomon szólított meg. Elvégre ez volt a célja, hogy kiváltsa eme választ vagy reakciót. Nem mintha a kettő élesen elválasztható lenne egymástól. Nem az.
- Azért azt nem fogom bánni, ha lesz némi érdeklődést felkeltő faktora. – Azt azonban rábízom ezalatt egészen pontosan mit fog érteni őt. Kétlem, hogy nagyon mást, mint én.
A karomat érintő cirógatás kifejezetten jól esik, amiként annak is az egyszerű ténye, ahogy a tarkómon simít végig. Bizsereg a hajas fejbőröm a rövidre nyírt üstökömbe futtatott ujjainak nyomán.
- Ez esetben egyezséget ajánlok. Legközelebb nyilvános helyen szabadítalak meg tőle teljes diszkrécióban zálogosítva, ma azonban megadod nekem annak a tényét, hogy nem viseled. – Ajkain halnak el a suttogássá visszavett szavaim. Tisztában vagyok azzal, nemhogy ellenére nem volna az említett, kifejezetten kedvére találna, ahogy arra volt már példa, most azonban vagyok annyira önző, hogy önnön igényeimet helyezzem még az övéi elé is.

Clara Gregor
Civil
Ikon kép :
-
Életkor :
35
Gif I :
-
Foglalkozás :
housewife
Családi állapot :
married
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó B0ebfb8e3cc88face6f9514b6e1c5bf4c4da0e9f
Avatar alany :
Margot Robbie
Hozzászólások száma :
44
Clara Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Szer. Jún. 21, 2023 6:25 pm
Shane & Clara
Lányaink kapcsán helyeslően bólintok és ebből adódóan tartom magam ahhoz, nem fogjuk megismerni azt, amikor nem mentem fel cselekedeteik miatt. Szeretem minden fél szempontját figyelembe venni és megérteni a tetteik mögött húzódó indokokat. Tovább magam sem firtatom a témát, nem is lenne hová csűrnőm a szavakat, így inkább csak élvezem érintését a ruhámon keresztül. A mai napunkat itthon töltöttük így nem vittem túlzásba az öltözködést sem. Egy lazább - ámbár még így is elegáns - nadrágban kúsztam, másztam a fiúnkkal együtt, egy szintén egyszerű toppal egyetemben. Aktív korszakát éli Dalton, az itthoni időtöltéshez mostanában ritkábban tudom a ruháimat hordani.
- Ühüm - bólogatok komolyságot színlelve, némi tetetett rosszállással fűszerezve azokat a bizonyos következményeket. - Fogyasztja a saját denariusát Uram - mintha egyébként nem tenné meg így is. Nem arról van szó, hogy két kézzel szórnám a pénzt, ez az egy dolog sosem jellemzett, még akkor sem, ha olyan családi háttérrel rendelkezem, ahol megtehettem volna. De ha meglátok egy-egy tetszetős darabot a butikokban, ritkán állok neki ellent. Előbb, vagy utóbb úgyis akad alkalom, ahova felvehetem őket. Azonban, ha eltépi őket, akkor azokat pótolni is kell. - Különös hobbija van - játékosan húzom fel a szemöldökeimet, tudtára adva, hogy teljes mértékben sosem volt ellenem az ilyen vehemens reakciója.
Nőként is nyilván örülni tudok annak, hogy a férjem annyira vágyakozik, hogy képtelen a türelem oltárán áldozni és egy rövidebb, ám annál drasztikusabb megoldást választ. Az elmúlt néhány évek a tanúbizonysága annak, szenvedélye koránt sem zavar.
- Az lesz, ebben biztosíthatlak - mosolygom szélesen, fejben pedig sorba veszem mik azok a darabok, amelyek kipróbálásra várnak és ami azt illeti elég gyorsan tudok dűlőre jutni azok között, melyek illenének a ma estéhez. Még így is marad választásom…
De ez már legyen az est zenéje. Most valami egészen mást szeretne. A levegő élesen szökik a tüdőmbe, ajkaim között és talán ott is ragad néhány, gyors ütemet váltó szívdobbanás erejéig. Alsó ajkamba harapok, tagadhatatlanná vált újra, hogy mennyire lázba hoz a felvázolt jövőre vonatkozó ígérete. Elevenen ég még emlékeimben az első alkalom, amikor megtette, amit az egész éjszaka hozott, hiába teltek el évek azóta. Az izgalom azóta is épp ugyanúgy jár át, mint akkor tette, ebben nem változott semmi és azóta ez többször vált a randevúnk visszatérő motívumává is.
És nem bánom.
- Bármit megadok - érintem meg ajkait a sajátommal, csókot lopva tőle. Könnyelműnek hangozhat a kijelentésem, de mindketten jól tudjuk sokkal több igazság lapul mögötte. Kompromisszumkész vagyok mindennel kapcsolatban és hamarabb is engedek, de életünk nem alakult soha úgy, amit bánnék, még ha a döntés nem mindig van az én kezemben. Így tudom, hogy nem tudna már olyat kérni, amit valamilyen formában nem adnék meg a számára. Ha volt is idő, azok elmúltak, érzem a bőröm alatt meghúzódó izmokban. Elhajolok tőle kissé, szabad kezemmel arcának élén simítok végig, saját ajkaimon élénk mosolyt viselek. - Ha ez a kívánságod, akkor örömmel teljesítem.
Shane Gregor
Hadnagy
Ikon kép :
-
Életkor :
37
Gif I :
-
Foglalkozás :
sebész - militaris
Családi állapot :
házas
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó Tumblr_inline_p3zz5cXPcm1u3u0uv_250
Avatar alany :
Chris Wood
Hozzászólások száma :
40
Shane Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Csüt. Jún. 22, 2023 3:02 pm

- Ennyit talán megengedhetek magamnak... – Vonom feljebb halványan az egyik szemöldökömet, bár egyáltalán nem megerősítést várok tőle a témát érintve. - ...és talán, de csak talán, neked sincs olyan nagyon ellenedre ez a hobbi. – Minthogy messze nem arról van szó, az erre szántnak lenne jobb helye is, különösebben nem izgat, ha nem maga az elhordás ténye veszi rá a gardróbja tartalmának pótlására, hanem egész más az indíttatása a költekezés ezen formájának. A túlzásokat meg egyébként is messze elkerüljük.
- Ezt örömmel hallom. – A részemről a téma egy része ezzel lezárásra került, leszámítva még egy apró részletet, amely nem csak jelentésében, de fizikai megnyilvánulásában is az. Főképpen, ha leginkább a hiányára hegyezzük ki a hangsúlyt.
Egy ideig elidőzök egyre inkább csillogóvá váló tekintetének fellegén, belevéve az arcára lassan kiülő pírt is. Meglelem a magam szórakoztatását a jelenségen és nem tagadom, kellő mértékű önelégültséget szánkáztat le a gerincemen a reakciója és minden, ami a mögött húzódik meg. Beleértve saját ajkába való harapását.
Pofátlan ívű félmosoly halvány árnyéka költözik az enyém sarkába, ahogy könnyedén adja nem csak beleegyezését, de annak ígéretét vagy éppen megerősítését, hajlandó az elhangzottként cselekedni. Ó, azt pontosan tudja, hogy ezzel olyasmit mozdít meg bennem, amelyre legalább olyan módon reagálok, mint ő a fehérnemű elorzásra. Kifejezetten a kedvemre van az engedelmessége és szófogadása, ami egyáltalán nem új számára a nap alatt.
Csókját viszonzom, kicsit hosszabban beleakaszkodva az ajkába, de csak addig, amíg nem érzékelem, hogy elhajolna.
A folytatását hallva azonban követem, újra leróva a közénk beállt alig valami távolságot. A haját a füle mögé igazítom és ahhoz hajolva szólalok meg; - Nem kifejezetten kívánságnak szántam. – Tovább azonban nem időzöm arasznyi távolságra tőle, visszahelyezkedek a székemen.
- Irány készülődni, amint a lányok hazaértek, indulunk. – Paskolom meg a kerek hátsóját, amennyit érek belőle. Őt ismerve nem két perc lesz, amíg indulásra alkalmasnak ítéli a megjelenését és az idő alatt még nekem is akad lehetőségem arra, hogy befejezés helyett, odázzam még a rám váró válasz elküldését. Utána pedig még egy zuhany is bele fog férni. Legalábbis terveim szerint.

Arethusa
Reginae - Admin
Ikon kép :
Dolgozó Tumblr_ohki6zwt2J1voqnhpo2_250
Életkor :
217
Gif I :
Dolgozó 46cc254d48602bcd81a8b3d922b64ba3
Foglalkozás :
Queen of the people
Családi állapot :
married
Tartózkodási hely :
everywhere
Gif II :
Dolgozó 007d46c6fba68f82640951fcd0f6c56225c771ed
Avatar alany :
faceless
Hozzászólások száma :
179
Arethusa

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Pént. Jún. 23, 2023 4:42 pm



Lezárt játék!



Ezen a helyszínen új játék kezdhető!



Darla Gregor
Civil
Ikon kép :
-
Életkor :
19
Gif I :
-
Foglalkozás :
Student
Családi állapot :
Single all the way
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó 3429dc3cfc041c5e7ea39ca3604af6563abe91d4
Avatar alany :
Kaylee Bryant
Hozzászólások száma :
16
Darla Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Pént. Jún. 23, 2023 9:13 pm


Dear Dad,

Tudta, hogy nincs mitől félnie. Illetve reménykedett benne, hogy édesapja, aki nem mellesleg az
exercitus tagja, nem fogja leszedni a fejét, ha olyan vakmerő ötlettel áll elő, mint… Minthogy igazából maga is szeretne csatlakozni. Ennek egyszerű oka az, hogy szeretne segíteni másokon. Mióta volt családtagja, aki járvány ideje alatt múlt el, úgy gondolta, hogy virológusként igenis hasznos tudna lenni a társadalomnak, s ezt a gondolatot tovább vitte, talán kicsit túl is gondolta, mikor azt mondta, ő igenis többet akar tenni. Nagyon messze van még, hogy ő tényleg a salvator tagja legyen, viszont már most jó lenne tisztázni a terveit, hiszen… Mégiscsak szüksége van a szülei véleményére. De elsősorban az apjával akar erről beszélni, ő él ebben, tudja nagyjából mi várhat rá, míg édesanyja annyira nem. A nővérének sem mondta még ezt el, ami már inkább volt meglepő, mivel ő aztán tényleg minden apróságot tudott róla. Drue előtt nem voltak titkai, ezt azonban mégsem akarta elárulni, hiszen tudta mennyire érzékenyen érinti a téma. Én nem lennék olyan sokáig távol. Ezzel próbálta volna meggyőzni a lányt, de mégsem tette. Előbb az apja… Ő volt az, akitől tudott volna tanácsot kérni, viszont mikor rá tudott volna kérdezni, valahogy mindig elmaradt. Valamiért az iskolai tananyag érdekesebb volt, vagy az, hogy ilye-olyan dolgokért nyávogjon neki. Pedig tudta, hogy náluk mindent meg lehet beszélni.
Félt? Nem, egyébként nem félt magától a férfitől, inkább csak, hogy mit mondana. Talán már feltűnt neki az érdeklődése a téma iránt, volt már, hogy korábban is kérdezte a munkájáról, de nem tudta, hogy apja mennyire van tisztában azzal, hogy ő komolyan fontolgatja ezt a pályát. S most, hogy kettesben tud vele lenni, hogy oda tudna menni hozzá, nem zavarná őket senki, mégis egy helyben toporzékol. Kell még neki két nagy levegőt vennie, mielőtt ténylegesen be mer hozzá a dolgozóba. – Apu…? Zavarok? – kukucskál be hozzá óvatosan, s ha megkapta az engedélyt, hogy bemenjen, úgy közelebb is sétál hozzá.
Nem tudja, hogy kezdjen neki, így magához híven, először csak néma csendben mosolyog rá. Próbálja összeszedni a gondolatait, magában vagy ötször újrafogalmazza a kérdést, mire meg mer szólalni. – Igazából kérdezni szeretnék a… A munkáddal kapcsolatban. – Ennyi. Mást se mer elsőre kinyögni, inkább amellett marad, hogy majd szépen lassan vezeti fel a témát. Bízik benne, hogy tudja olyan irányba vinni a beszélgetést, ahol le fog esni neki, mire akar kilyukadni, s nem neki kell direktbe elmondania mit szeretne. Lehet az úgy rosszabb? Ki tudja? Igazából nem is sejtheti, milyen irányba mennek majd az események. Nem szerette, ha valami nincs előre megtervezve. Ennek ellenére képes volt hirtelen felindulásból idejönni, hogy na majd most közli vele a terveit. Mégis inkább tanulni kellett volna.

I hope you can help me out


Shane Gregor
Hadnagy
Ikon kép :
-
Életkor :
37
Gif I :
-
Foglalkozás :
sebész - militaris
Családi állapot :
házas
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó Tumblr_inline_p3zz5cXPcm1u3u0uv_250
Avatar alany :
Chris Wood
Hozzászólások száma :
40
Shane Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Pént. Jún. 23, 2023 11:47 pm

Másnap reggelre két műtétem van beütemezve a reggeli vizitet követően. Ma átvettem az operáció lépéseit mindkettejükkel, természetesen külön-külön, minthogy a két páciensnek a világon semmi köze egymáshoz. Ilyenkor szeretek még egyszer végigmenni a jegyzeteimen, a laborok eredményein és a kórlapokon. Ellenőrzöm a státuszukat a kórházi rendszerben, amihez itthon is van hozzáférésem és nyomon követem a bejegyzéseket, amelyek az operációra felkészítéshez szükségesek a személyzet részéről. Hiába nem vagyok bent, ilyenkor ez nem számít, pontosan olyan, mintha ügyeletben lennék vagy egyszerűen csak behívásra készen.
Alapvetőnek tartom azt is, hogy elérhető legyek. Ne csak a kollégák számára, de a két páciens is fel tudjon hívni, ha kérdésük akad vagy bárminemű aggodalom merülne fel. Ezért töltöm a napszak ezen részét a dolgozószobában, egyszerűen készülök a másnapra a magam módján.
A fali kivetítőn a beteg személyes adatai nélkül a műtét különböző fázisai jelennek meg, három dimenziós hologramos vizuális segédlettel. Az operáció érinti az idegeket csakúgy, mint csontokat és izmot, amelyekhez hozzá kell csatolni az implantátumot. Nincs olyan pontja az egész eljárásnak, amelyet csak megközelítőleg is könnyűnek lehetne titulálni.
Ennek a közepén hallom Darla hangját az ajtó irányából, kérdő ívű hümmentéssel reagálva a megszólításomra és akkor emelem a képemet felé, amikor azt igyekszik kipuhatolni, bejöhet-e egyáltalán.
Még szép, hogy be.
- Nem zavarsz. Gyere csak. – Egy szünet amúgy is rám fér, meg sem fordul a fejemben, hogy elküldjem. Az nyilvánvaló, hogy szeretne valamit.
Immáron teljes testtel felé fordulok a széken, amiben ülök az asztalomnál, a kezeimet pedig a zsebeimbe teszem, várva arra, hogy egyfelől betessékelje magát, másfelől pedig, hogy belefogjon abba, amiért jött. Állammal biccentek a szófa felé, foglaljon csak helyet, ha szeretne.
Kivárom, amíg elhelyezkedik vagy sem, ahogyan azt is, amíg eljut odáig, végre magához vegye a szót.
- A munkámmal kapcsolatban. Hallgatlak. – Enyhén moccannak a szemöldökeim a homlokomon felfelé. Az ikernővére esetében nem lenne meglepő ugyanez a jelent, ő már jó ideje nem rejti véka alá, hogy mihez kezd az életével, így lett a saját lányomból az egyik hallgatóm is. A most betoppant viszont teljesen más eset. A munkámmal kapcsolatban nem mondhatni, hogy nagyon gyakran faggatna, legalábbis a szőke bűntársához képest nem teszi.
Egyelőre nem megyek elébe semminek, várva arra, hogy hamarosan kifejti, mire van szüksége tőlem.
Azért akármennyire nem szeretek elméleteket gyártani, akaratlan is keresztül fut a kopnyám belsején, fiatal hölgy lett, akit egy éven belül vár a kiházasítás ennek gondolatára megfeszül az állkapcsom és minthogy a munkám kitér arra is, nem csak sebészként dolgozom, de vállalok általános orvosi ellátást is, kellemetlen érzés szánkázik le a hátamon a hirtelen jött érdeklődésének kapcsán. Olyasmi gondolattal, amelyet egyetlen apa sem akarna szívesen hallani a lányától.

Darla Gregor
Civil
Ikon kép :
-
Életkor :
19
Gif I :
-
Foglalkozás :
Student
Családi állapot :
Single all the way
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó 3429dc3cfc041c5e7ea39ca3604af6563abe91d4
Avatar alany :
Kaylee Bryant
Hozzászólások száma :
16
Darla Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Szomb. Jún. 24, 2023 9:38 pm


Dear Dad,

Az első akadályon, mely tulajdonképpen magát az ajtót jelentette, túljutott, s innentől nem is volt más hátra, minthogy beszéljen. Valószínűleg egyébként ez volt a legnehezebb, főleg neki, hiszen hiába tudtam, hogy apukája ül előtte, azért ez nem egy olyan dolog, amit csak úgy közöl a szüleivel az ember. Illetve lehet, ha fiú lenne, akkor valóban egyszerűbb lenne az egész helyzet, de… Nem az, erről pedig nem ő tehet. Ennek ellenére, hiszi, hogy képes lenne helytállni. Vagyis gondolja, igazából sose tapasztalt még katonai kiképzést, így honnan is sejthetné, hogy amúgy tényleg kibírná-e?
Talán ezért is kérdezné meg édesapját, aki viszont tudja, mi várhat rá, csakhogy direktbe közölni nem akarja a terveit. Tudná, csak akkor elég valószínű, hogy nemleges választ fog kapni, s ha apa nemet mond… Akkor az úgy lesz.
-Köszi. – mosolyogva lép beljebb, s amint látja a biccentést, helyet is foglal. Majdnem rákérdezett ismét, hogy biztosan nem zavarja-e, mert ha igen, akkor elmegy, de az már talán túl gyanús lett volna, hogy hirtelen mi ez nagy menekülés. Lehet így is az volt, tekintve, hogy a nővére ugyan sűrűn, ő annyira nem nagyon érdeklődik a férfi munkájáról.
Utána pedig pár pillanatig gondolkodik, hogyan kezdjen a mondandójába, majd végre kinyögi, hogy a munkájával kapcsolatba szeretne kérdezni. Viszont nem azt a választ kapja, mint amire gondol. Azt hittem majd rákérdezel melyik… Nem segítesz! Viszont csak mosolyog, s tovább gondolkodik. – Ehm… - Pontosan ezért nem bírta a spontán ötleteket. Ha csak annyiról lett volna szó, hogy segítsen a házijában, vagy meg akarná kérdezni, hogy elmehet-e egy fiúval kávézni – sose tenné meg egyébként, sejti mi lenne a válasz – akkor kilométerekkel egyszerűbb lenne. Most viszont fontosnak gondolja a felvezetést, a stílust, amiben közölni szeretné a beszélgetés témáját. – Apu, te szeretsz segíteni az embereken, ugye? Mármint, azért is vagy orvos ÉS azért vagy benne a hadseregben is, igaz? – kezd el szépen pillázni, s reméli, hogy a mondat második felére helyezett hangsúlyából lejön neki, hogy melyik munkája is érdekelné.
Ő nagyon is szeretett volna hasznos lenni és minél többet tenni a társadalomért. Ezt pedig úgy tudta elképzelni, ha csatlakozik az exercitus-hoz. Nyilván vakmerő ötlet volt, pláne úgy, hogy sose tapasztalt igazi veszélyt, nem tudta, mit vállal ezzel. Mégis képes lett volna bevállalni szinte bármit, ha azzal jót tud tenni másoknak. Tisztában van vele, hogy másképp is tudna, de… Nem érezné elégnek.
Közben pedig egyik kezével felkönyököl a karfára, megtámasztja a fejét, és úgy néz rá apukájára. Némileg szomorkás az ábrázata, pedig nem is mondott még neki semmit a férfi ezzel kapcsolatban. Én is segíteni akarok. Hasznosnak akarom magamat érezni.

I hope you can help me out


Shane Gregor
Hadnagy
Ikon kép :
-
Életkor :
37
Gif I :
-
Foglalkozás :
sebész - militaris
Családi állapot :
házas
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó Tumblr_inline_p3zz5cXPcm1u3u0uv_250
Avatar alany :
Chris Wood
Hozzászólások száma :
40
Shane Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Vas. Jún. 25, 2023 12:12 am

Türelemmel várom ki, egészen pontosan mi hozta szobába, azon belül is hozzám, de láthatóan idő kell neki ahhoz, hogy összeszedje a gondolatait vagy belekezdjen azok tudomásomra hozatalába. Legalábbis erre a megállapításra jutok, minthogy a legkézenfekvőbbnek tűnik az alapján, nem rögtön fog bele a mondanivalójába. Hozzávéve ehhez azt is, nem csupán az ajtókeretből állva, futólag kívánja elejteni, ami nyomja a vállait, hanem helyet foglal ehhez.
Szóval leülős beszélgetésre készül.
Jelen pillanatban még nem tudom mit gondoljak minderről, leszámítva azt, hogy a mindig jelenlévő hideg fejjel való gondolkozás helyett kelletlen érzéssel párosulva gyűrűzik be a koponyámba, olyasminek a feltételezése, amelyet enyhén szólva sem szeretnék hallani. Figyelmeztetnem kell magam arra, ennyire ne rohanjak előre.
Amikor pedig végre megszólal, enyhén dobom meg a szemöldökeimet a képemen. Nem számítottam egyik kérdésére sem. Legalább viszont a közelében nincs annak, amelyet tippelni sem szerettem volna. Ez pedig hoz némi megnyugvással karöltött megkönnyebbülést a számomra.
- Nos, ez nem ennyire egyszerű, egyik sem. – A két téma gyors felölelése és a hangsúlyába rejtett következtetése messze nem fedi le azt, ami valójában történt, amikor eldőlt az exercitus tagja leszek és sebésznek tanulok. Minden szegmenséről ennek pedig egyáltalán nem áll szándékomban beszélni neki, pontosan azért, mert összevonja az emberek segítésének szeretetét az orvoslással és a katonasággal.
- Duncan generális nem hagyott sok választási lehetőséget az exercitust illetően, Serena pedig igen nagy hatással volt arra, hogy implant sebész legyek. – A saját apámat nem szoktam másképpen nevezni, mint ami a hivatalos megszólítása. Nem viseljük ugyanazt a vezetéknevet, amit a lányok is jól tudnak. Az anyám házasságot megelőző nevét akkor vettem fel, amikor a sereghez csatlakoztam, az öreg beosztása és pozíciója miatt. Ez sem új a nap alatt senkinek.
Ami Serenat illeti, a nagynéném, ugyanezzel a szakterülettel és minthogy a sebész specifikációk között ez a legnehezebb, amikor kiderült, van hozzá érzékem, többet igazából az sem volt kérdés, merre halad majd az életem. Nem mintha különösebben bánnám, mert nem, ez azonban most nem kifejezetten tartozik ide.
- Miért érdekel? – Nem bánom, ha kérdez, de a hirtelen jött érdeklődés az iránt milyen motivációk állnak a hivatásom mögött, nem kifejezetten a mindennapi beszélgetések egyike közé tartozik.

Darla Gregor
Civil
Ikon kép :
-
Életkor :
19
Gif I :
-
Foglalkozás :
Student
Családi állapot :
Single all the way
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó 3429dc3cfc041c5e7ea39ca3604af6563abe91d4
Avatar alany :
Kaylee Bryant
Hozzászólások száma :
16
Darla Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Vas. Jún. 25, 2023 9:08 pm


Dear Dad,

Reménykedett benne, hogy az édesapja majd valami bíztatót fog mondani, s hogy ő is szeret segíteni az embereken, ezért is tagja az exercitus-nak, na meg ezért is sebész. Ennek ellenér a válasz rosszul kezdődik, ki is pattannak a szemei, és nem áll szándékában elrejteni, hogy meglepődött. Nem egészen olyan irányba ment ez a beszélgetés, mint amilyenbe szerettem volna, ha haladna. Persze a magyarázatára ettől függetlenül kíváncsi, egy szóval sem közli, hogy nem igazán erre várt. Bár nyugodtan hozzátehetnéd, hogy azért is… Megnyugtatna… Csak egy picit.
Ennek ellenére még lehet elfogadja az ő érvelését, hogy ő viszont nagyon is szeretné magát hasznosnak érezné. Ő nem olyan, mint Drue, ő nem orvosi irányba kívánt tovább menni. Talán megtehetné, de nem ebben látta a jövőjét. – És ehm… Tényleg csak ezért? Nem volt még valami más is benne? Úgy értem… - Próbálja megtalálni a megfelelő szavakat, melyek nem hangzanak túl nyálasan, vagy túlságosan drámainak. – Valóban ilyen jövőt akartál magadnak? – Mert azért csak számít az is, hogy az ember mit szeretne, nem igaz? Vagy legalább az ő esetében fog. Apukája szigorú, de talán ha elmagyarázza neki, miért olyan pályára akar lépni, amilyenre, akkor van esélye, hogy megérti és hagyni fogja neki. Természetesen lányként ez mindnekinek nehéz lesz, nem csak neki, de a családjának is, de… A végén boldogok lesznek! Szerintem. Az én fejemben legalábbis ez tök jól el van tervezve.
-Mert… Tudod… - mélyet sóhajt. – Apa én szeretnék segíteni másoknak. Tényleg azt szeretném, ha csak egy kicsit is, de a világ biztonságosabb lenne és azoknak, akiknek igazán kell ott tudjak lenni. – nagyot nyel és egy mélyebb levegőt szív a tüdejébe. – Viszont ígérd meg, hogy nem mondasz egyből nemet! – Kicsi az esélye, hogy ő sebészként tudjon segíteni másoknak, így már csak a másik opció volt esélyes. De ha most már muszáj kimondanom! Eddig csak azért kerülgette, mert tényleg hitt abba, hogy fel tudja úgy vezetni, hogy apukája ne tiltsa meg egyből ezt a pályát. Na, ez nem jött össze, szóval akkor igyekszik másképp közölni vele a tényeket.
Igazából majdnem mindegy, mit mondott a férfi, hiszen ha nem ígéri meg, akkor is el akarja neki mondani, ha pedig megígérte akkor egy kicsit nyugodtabb szívvel mondja el neki az igazat. – Apu mit gondolsz arról, hogy én salvator-hoz csatlakozzak?

I hope you can help me out


Shane Gregor
Hadnagy
Ikon kép :
-
Életkor :
37
Gif I :
-
Foglalkozás :
sebész - militaris
Családi állapot :
házas
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó Tumblr_inline_p3zz5cXPcm1u3u0uv_250
Avatar alany :
Chris Wood
Hozzászólások száma :
40
Shane Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Kedd Jún. 27, 2023 11:12 am

Alig valamit moccannak feljebb a szemöldökeim a képemen, ahogy új köntösbe öltözteti a kérdését, kicsit jobban beleásva az egész témába, amelyet láthatóan feszegetni kíván. Nem bánom, csak egyelőre még nem tudom az okát. Valami pedig azt súgja, nem légből kapott az érdeklődése.
- Meg vagyok elégedve vele, ha ez az, ami érdekel. – A választás kérdése azonban nem sokat hordozott magában abból, mint amit alig pár másodperce feltételezésként csomagolt az elhangzott kérdésébe. Nem hiszem, ha rajtam múlt volna, nagyon más irányt vett volna az életem, maximum csak később jutok el ugyanoda. Talán. Őszintén, nem gondolkoztam ezen és kétlem el fogom kezdeni.
A hivatásom, mindegy melyiket veszi górcső alá, fontos számomra, olyan pedig nincs az életemben, amin változtatnék különösebben. Már megtettem volna, ha lenne olyan szegmense, amin pedig nem lehet változtatni, arra kár energiát és vesződséget pazarolni.
Végül rátérünk, pontosabban Ő, arra, hogy miről szól ez az egész. Némán hallgatom végig, eszembe sem jut, hogy megakasszam bármelyik ponton, így annyi időt vehet igénybe, amennyire csak szüksége van. Legalábbis ez a szándékom, mert annyit azért még én is érzékelek, nem könnyen küzd meg önmagával azért, hogy szavakba öntse, ami a mellkasán ül meg. Ezt a vonását mélységesen meg tudom érteni és egyáltalán nem akarom sem megzavarni, sem pedig eltántorítani, ha már belekezdett a mondandójába.
Röviden biccentek, csak azért, hogy lássa jelét annak, figyelek rá minden tekintetben. A segítőkészsége nem új a nap alatt, a személyisége része, a felvezetés folytatása azonban összevonja a szemöldökeimet a homlokomon, mert azt vetíti előre, olyasmit fog közölni, ami várhatóan nem nyeri majd el a tetszésemet.
- Azt ígérem meg, hogy végighallgatlak. Folytasd, miről van szó. – Vaktában egészen biztosan nem tudom biztosítani a számára, hogy rábólintok arra, ami el fog hangzani. Különösen így a rákészítést hallva. Előbb derüljön ki, mit tart magában.
Nem sürgetem jobban, ha idő kell neki, hogy összeszedje a gondolatait vagy a bátorságát, megkapja azt maradéktalanul. Így is, úgy is rendkívül érdekel mostanra az, amivel előáll.
Amikor pedig megteszi, újra megemelkednek a szemöldökeim. Sok mindenre számítottam volna, hogy mivel áll elő, ez azonban kétséges mennyire állt volna be a gondolati listára. Valószínűleg semennyire.
- Katona akarsz lenni? – Nem számít melyik divízió érdekli, mindannyian elsősorban a hadsereg besorozott állományát képezzük, minden más csak ezután jön.
- Ráadásul salvator. Miért? – A segíteni akarást már hallottam. Ezer és egy módja létezik annak, hogy segítsen az embereknek, ha csak ez a motivációja, az édeskevés. Tudni akarom, mégis miért akarja az exercitust választani.

Darla Gregor
Civil
Ikon kép :
-
Életkor :
19
Gif I :
-
Foglalkozás :
Student
Családi állapot :
Single all the way
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó 3429dc3cfc041c5e7ea39ca3604af6563abe91d4
Avatar alany :
Kaylee Bryant
Hozzászólások száma :
16
Darla Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Csüt. Jún. 29, 2023 5:54 pm


Dear Dad,

Csak egy nagyot bólint a válaszára, mert nem ez érdekelte. Igazából nem tudja mit várt pontosan. Talán tényleg valamiféle megerősítést, hogyha segíteni akar az embereken, akkor valóban jó helye lesz a hadseregben. Bár melyik apa mondana ilyet a lányának? Főleg, hogy – bár ikrek – ő volt a kisebbik. Ugyanakkor hiába volt tisztában ezekkel, ő akkor is nagyon szeretett volan olyan választ hallani, amiből az jön ki, hogy az apja hasonló motivációk miatt választotta a munkáit. De nem… És emiatt kicsit meg is ijed, a szavakat ismét nehezen találja. Próbálná tökéletes megfogalmazni, mit akar, s a férfi nem is szakítja félbe, csak megvárja, míg sikerült összeszednie magát ahhoz, hogy meg is szólaljon. Hálás volt ezért, mert tényleg nem volt egyszerű dolga. De így sem könnyű. Igazából semmi sem az, pláne, ha olyasmit akarunk közölni, mely meglepő, és nagy valószínűséggel nem is támogatott. Egészen eddig nyilvánvaló volt, hogy a virológus kíván lenni, most pedig… Nem éppen ennek részleteit szeretné megtárgyalni.
Tudja, hogy figyel rá, fel se merül benne, hogy elkalandozna akárcsak egy pillanatra is, hiszen fontosak egymásnak, így feltételezi, hogy érdekli, amit mond. S így, biztos, ami biztos inkább megígértetné vele, hogy nem mond egyből nemet, amit… Nem kap meg. Bár maga sem gondolta volna, hogy sikerül, pláne, hogy apukája sem tudja mit akar mondani, de próbálkozni lehetett. – Már ezzel is kibékülök. – Igazából ha tényleg meghallgatja minden érvét, akkor már tényleg jó.
Kell neki egy kis idő, míg összeszedi a kellő bátorságot, s utána is inkább csak hadarva teszi fel a kérdést, majd lélegzetvisszafojtva várja a reakcióját. Meglepődött… Ehm, nem rossz! Nem mérges! – Ez így kicsit rosszabbul hangzik, mint az én megfogalmazásom. – Ugyan lényegében a férfinak van igaza, de valóban, ha így adta volna elő – pláne mondjuk a nővérének – akkor lehet tényleg csak egyből negatív reakciót kap.
-Mert nem akarom az egész életemet egy íróasztal mögött tölteni és… Megpróbálni feltalálni valamit, ami segíthet. Illetve… Ezt is el tudom képzelni, de… - halkan nyüszögni kezd. – De én ténylegesen ott akarok lenni mellettük. Azok mellett, akik TÉNYLEG rászorulnak. Így lehetek biztos abban, hogy amit teszek, az hasznos. Láthatnám és tapasztalhatnám, hogy fontos vagyok. – mélyet sóhajt, majd csak pislog egy sort. – Bocsánat… Lehet kicsit túl érzelmes voltam. – Ne szándékozott túl heves lenni, hisztizni meg pláne nem akart. Egyszerűen csak… Lelkes volt az elképzelése alapján és szerette volna, ha apukája átérzi, mennyire fontos volt neki az, hogy tényleg ő maga közvetlenül segíthessen olyanoknak, akiknek szüksége volt rá.

I hope you can help me out


Shane Gregor
Hadnagy
Ikon kép :
-
Életkor :
37
Gif I :
-
Foglalkozás :
sebész - militaris
Családi állapot :
házas
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó Tumblr_inline_p3zz5cXPcm1u3u0uv_250
Avatar alany :
Chris Wood
Hozzászólások száma :
40
Shane Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Csüt. Jún. 29, 2023 9:19 pm

Rosszabbul hangzik vagy sem, összefoglaltam mindazt amiről valójában beszél. Vagy beszélni akar, részletkérdés. A jövőjét illetően a felvázoltat lehet akármilyen köntösbe öltöztetni, a rideg tényeken a csűrés-csavarás semmilyen formája a világon semmit nem változtat. A hadsereghez és a katonaléthez való csatlakozás pedig messze nem az emberek megsegítéséről szól, ehhez pedig csak a legfelső réteget kell valamennyire megkapargatni.
Egyelőre azonban továbbra is némaságba burkolózva hallgatom végig a mondandóját. Amennyire most szedi össze hozzá a bátorságát, valahogy azt sejtem, nem ebben a pillanatban igyekszik összekapargatni az érveit. Sokkal inkább csak szavakba önteni próbálja mindazt, amivel már felkészült. Akárhogy is, kivárom, amíg a végére ér. Nekem azonban nincs szükségem arra, hogy különösebben mérlegeljem mit válaszoljak minderre. Gyakorlatilag automatikusan születik meg azzal együtt, ahogy felépíti az indokait, amelyekre a választását alapozza. Nos, haladjunk sorban.
- Ezek szerint tisztában vagy a katonalét minden szegmensével. – Nem kérdezem, mert az, ahogyan megfogalmazta a mondandóját, magában hordozta mindezt. Pedig nem, kurvára nem, ami azt illeti.
- Anyáddal igyekeztünk mindkettőtöket a lehető legtávolabb tartani attól, mivel jár a hivatásom, de ha valóban a bakancsomba akarsz lépni, nem árt, ha tudod az mit jelent pontosan. – Önmagamhoz képest jócskán terjengősebben vezetem fel számára mindazt, amit innentől fogva cseppet sem áll szándékomban díszcsomagolásba borítani.
- Gyerek voltál még, de talán emlékszel arra, amikor a Phlegethonnal harcban állt a sereg 7 évvel ezelőtt. – Azóta az oktatásuk során is hallottak róla, azt, amit a senatus meghagyott, hogy az utókor tudjon az egészről. Pedig még nem történt olyan régen. Hagyom, hogy valamilyen formában jelét adja annak, beazonosította miről beszélek. Az egész esemény győzedelmes eseményként maradt meg a történelem számára minden lehető formátumában. Akkoriban, a hajó elpusztítása után, ahogy a győzelem kihirdetésre került, kaptam meg a főtörzsőrmesteri rangomat, a tisztavatón ő is ott volt a nővérével és az anyjával együtt.
- Te úgy tudod, hogy a polgári zavargásoknak és a zűrzavarnak vetettünk véget akkoriban, hogy a biztonság és a rend visszaálljon. – Újabb megerősítést várok a részéről. Nem kell szavakba öntenie, elég lesz egy biccentés is a részéről, többre nincs szükségem. - Ez igaz is, amiről azonban nem tudsz, legalábbis nyíltan senki nem beszél róla, hogy aznap, amikor a Phlegethon megsemmisítésre került, genocídiumot követtünk el, mert a visszatérők nem kívántak a mi törvényeink szerint élni. Aznap több ezer embert végeztünk ki, nem csak katonákat, hanem mindenkit, aki visszautasította azt, hogy integrálódjon közénk. Civileket is. – Elhallgatok, mert szükségtelennek találom hozzátenni, hogy ez pontosan kiket is takar. Tudja Ő. Pontosan tudja.
- Sebész vagyok, orvos, aki életek megmentésére esküdött fel, de elsősorban katona, Darla. Ugyanúgy kivettem a részem emberéletek végetvetéséből, mint az akkor alám beosztott osztagból bárki más és újra megtenném, mert elkötelezetten hiszek a rendszerben, amit Hesperos, Arethusa és a senatus tartanak fenn a számukra. – Ha esetleg a koponyája hátsófelén valaha is kopogtatott, mit jelent valóban katonának lenni, azt teljesen biztos, hogy a most elhangzottakból semmi nem volt terítéken előtte korábban. ...és az említett eseménnyel csak a felszínt kapartam meg számára.
- Úgy gondolod erre képes lennél te is? - A salvatorhoz csatlakozás messze nem csak a rászoruklók megsegítséről szól. Ezzel pedig jobba, ha mielőbb számol.

Darla Gregor
Civil
Ikon kép :
-
Életkor :
19
Gif I :
-
Foglalkozás :
Student
Családi állapot :
Single all the way
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó 3429dc3cfc041c5e7ea39ca3604af6563abe91d4
Avatar alany :
Kaylee Bryant
Hozzászólások száma :
16
Darla Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Pént. Jún. 30, 2023 8:11 pm


Dear Dad,

Igazából semmilyen mértékben nem volt tisztában vele, hogy mit vállal azzal, ha csatlakozik az exercitus-hoz. Nem hiába akarta megkérdezni az apukáját, hiszen ő tőle pontosan megtudhatta, hogy mi is várna rá. Neki volt egy elképzelése, meglehet naiv volt, ugyanakkor ő hitte, hogy így majd segíthet másoknak. Tényleg csak arra vágyott, hogy hasznosnak érezhesse magát, s ezért képes lett volna vállalni elég sok mindent, ha másoknak jobb lesz. Hacsak egy ember életét megmentem már megérte. Egy olyan emberét, aki valóban rászorul. S most mégis, apukáját hallva, mintha valami rosszat mondott volna. – Én nem… - Pont azért is akarta vele beszélni, hogy tisztább legyen a kép számára.
De inkább nem mond semmit, egyszerűen csak meghallgatja. Úgy érzi jobb lesz, ha csak némán figyel rá, eleve nem nagyon szeret visszabeszélni. Csupán időnként bólogat, hogy tudja, egyébként hallgatja és nagyon is kíváncsi, hogy mit akar mondani, bár a felvezetést nem igazán érti, hogyan jön ide, de esze ágában sincs megkérdezni. Biztosra veszi, hogy édesapjának megvan a maga oka, amiért ekkora nagy körítést ad az egésznek, s nem egyből csak választ ad, hogy örülne- - hülye kérdés, melyik szülő, örülne? – vagy sem annak, ha tényleg katona válna belőle.
Viszont a történet teljesen ledöbbenti. Szemei kipattannak, s enyhén rázni kezdi a fejét, hogy ő nem akarja ezt elhinni. Pedig ha ő mondja, akkor biztosan így van. Próbálja magát azzal nyugtatni, hogy biztosan jó okuk volt erre. Hiszen ahogyan ő is említi, nem akartak a törvények alapján élni, így jobb is ha ők…
Nagyot nyel, ahogyan hallgatja, s próbálja magában mindezt feldolgozni. Tudta, hogy lesz egy sötét oldala annak, hogy katonának el, bár mélyebben sose akart belegondolni, hogy ez mivel járhat. De most, hogy apukája által szembesítve lett ezzel, már nem tudja csak szimplán elhessegetni ezeket a gondolatokat. Muszáj lesz szembenéznie a valósággal, s ebben pedig a férfi tud csak segíteni neki. Igaz, az rajta fog múlni, hogy milyen lesz a hozzáállása.
-N-nem tudom… Vagyis… Azért tetted, hogy a rend fennmaradjon igaz? Akkor gyakorlatilag a nagyobb jó érdekében volt? – Még mindig nem volt benne biztos, hogy képes lenne-e emberi életeket elvenni, sőt szinte biztos volt, hogy kínszenvedés volna neki. De bízik abban, hogy a kiképzése alatt, ezt is megtanulná. Vagy apukája segíthetne neki. Bármi…
-Mesélj még. – kéri, bár hangja egészen halk. – Úgy akarok belevágni, hogy tisztábban látok. Szóval kérlek mondd el milyen. – Mert ő neki szüksége van az információkra, hogy helyes döntést tudjon hozni. Elsőre jó ötletnek tűnt neki ez az egész, így másodjára, hogy ezeket hallja, már elbizonytalanodott. Talán ha több részletet ismerne, akkor már könnyebb lenne a döntés.
Jelenleg egy picit rosszul érzi magát. Nem is tudja pontosan miért, hiszen nem ő követte el ezt mind, mégis… Talán elszégyellte magát, hogy nem nézett jobban utána ezeknek, mielőtt idejött volna kérdezni.

I hope you can help me out


Shane Gregor
Hadnagy
Ikon kép :
-
Életkor :
37
Gif I :
-
Foglalkozás :
sebész - militaris
Családi állapot :
házas
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó Tumblr_inline_p3zz5cXPcm1u3u0uv_250
Avatar alany :
Chris Wood
Hozzászólások száma :
40
Shane Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Kedd Júl. 04, 2023 11:44 am

Nem azért osztom meg vele mindezt, mert olyan nagyon szívesen beszélnék róla vagy, mert büszke vagyok rá. Nem vagyok, hiába tenném meg újra és újra, pontosan tudva a következményeit, mert az exercitushoz való csatlakozás ezt jelentette és jelenti ma is. A parancsnak engedelmeskedni, de ettől függetlenül csak ez még nem ment fel mindaz alól, ami akkor és ott történt.
Hogy mire számítok tőle, anélkül, hogy különösebben bármiféle feltételezésnek mennék elébe, aminek nem kívánok? Azt, hogy megértse, a lehető legteljesebb mértékben, pontosan mit jelent mindaz, amiről azt hiszi, hogy olyan nagyon vágyik rá. Felmérje, hogy mire vállalkozik és mit fog jelenteni mindaz az életére nézve, ami előtt áll, anélkül, hogy romantizált álmokat kergetne vele kapcsolatban.
Mély légvételt hangtalan fújtatok ki az orromon át a kérdéseit és azt hallva, mit vont le az egészből, ami éppen csak elhangzott. - Gondolod ettől könnyebb éjszaka aludni? Vagy, hogy nem hagy nyomot a nagyobb jóra fogva az egészet? – Remekül hangzik, csak éppen az eszméket és filozófiai elgondolásokat ott lehet lehúzni a vécén, ahol az addig elméleti valósággá változik. Amikor pontosan tisztában van azzal, hogy nőket, gyerekeket, időseket, fiatalokat foszt meg az életüktől, mert másképpen élték az életüket. Attól, hogy értem, amit tettünk, még nem ment fel nagyon sok minden alól. A lényeg pedig így marad el az egészből, amit megértenie kellene.
- Most meséltem arról, hogy részt vettem egy tömegmészárlásban, Darla. – Amire a reakciója annyi, hogy meséljek még. Nem teszem. Egyébként sem kenyerem a túl sok beszéd, ez pedig pont nem olyasmi, amit szívesen osztok meg vagy önként és szívesen merülök el benne. Különösen úgy, hogy a lényeg teljes mértékben hiányzik a számára.
- Ha mindenáron csatlakozni akarsz, nem fogom tudni megakadályozni, ezt mindketten tudjuk. – Nem kell kimondjam azt, hogy jobb lenne, ha letenne erről az elképzeléséről. Neki lenne jobb, mert a lelkiismeretével ő fog együtt élni élete hátralevő részében és amint olyat kell tennie, amihez nem lesz elég a nagyobb jó eszméjének konformitása, a segítő szándék sem fog számára megnyugvást hozni, ami miatt most azt gondolja, hogy csatlakozni szeretne.

Darla Gregor
Civil
Ikon kép :
-
Életkor :
19
Gif I :
-
Foglalkozás :
Student
Családi állapot :
Single all the way
Tartózkodási hely :
Atlas
Gif II :
Dolgozó 3429dc3cfc041c5e7ea39ca3604af6563abe91d4
Avatar alany :
Kaylee Bryant
Hozzászólások száma :
16
Darla Gregor

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Hétf. Júl. 17, 2023 5:21 pm


Dear Dad,

Némi gondolkodás után csak bólint. Igen, valóban könnyebb lenne neki feldolgoznia, ha tudná, hogy azért tett, hogy a rend megmaradjon. Neki kellett némi kapaszkodó. Talán most kéne elgondolkodnia azon, hogyha ennyire görcsösen akar valamit találni, ami miatt még a gyilkolást is elfogadhatónak tartja, akkor ez a munka nem neki való. Ugyanakkor meg ha belegondol bármilyen más munkába, akkor is mindig lesz valami negatívum, ami miatt azt fogja érezni, hogy nem teljesen az, amit ő akarna. Van egyáltalán olyan, hogy tökéletes állás? Mindennek van hátulütője, bár azzal egyetért, hogy kioltani más emberek életét kicsivel nehezebben feldolgozható, mint az, hogy egy laborban kevésbé tud segíteni az embereken, vagy legalábbis nem olyan mértékben tudna, mint szeretné.
Hirtelen nem is tudja mit mondjon az édesapja megfogalmazására. – Nem… ilyesmire gondoltam… - Inkább arra, hogy meséljen még neki, milyen katonának lenni. Valóban, szörnyű ez az egész, s valóban nehéz lenne elfogadnia, ha most azt mondanák neki, hogy iktasson ki akárcsak egy embert is… Ugyanakkor szeretett volna még hallani magáról a katonaságról. Mert hát, minél több dologgal van tisztában, annál könnyebben dönt. Most viszont inkább csendben marad, s csak maga elé néz. Fejben szidja magát, hogy nem kellett volna megkérnie, hogy meséljen másról, vagy jobban kellett volna fogalmaznia. Vagy eleve fel se kellett volna hoznom.
-Ha pontosan tudnám, mit akarok, akkor most nem tőled kérdezgetnék… - mélyet sóhajt. – Nem tudom, mi legyen. Szeretnék segíteni az embereknek, ugyanakkor fogalmam sincs, hogy én ezt mennyire bírnám. – ismét a férfira néz, s elkezdi tekergetni a haját. – Tényleg szeretnék hasznos lenni… Viszont nem feltétlen úgy, hogy egy asztal mögött ülök életem végéig. Ugyanakkor meg… Nem tudom milyen a katonaság. Nem tudom mennyire érné meg.
Jelenleg már tényleg nem tudja. Hiszen nagyon is jó jövőképnek volt mondható az exercitus, pláne hogy szeret jó előre tervezni és ő igazából kihagyta azon részeket, ahol még éppen csak megkezdődik mondjuk a kiképzése. Pedig az sem éppen egy elhanyagolható tényező. Viszont ismerte magát, ha minden rossz ellenére tényleg egy olyan munkája lesz, amit szeret, akkor talán megérni neki.

I hope you can help me out


Ajánlott tartalom

Dolgozó Empty Re: Dolgozó

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.